Marcinkevičius




Premjerė: išėjimo iš pensijų kaupimo aplinkybės neturi kelti rizikos antrai pakopai

pakopaiSocialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) siūlant leisti pasitraukti iš pensijų kaupimo anksčiau nei sukanka pensijos amžius tik negalios ar kritinės ligos atveju, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad svarbios aplinkybės, kurios leistų nutraukti pensijų kaupimą, neturėtų kelti rizikos antros pakopos pendijų fondams. 

Seimo opozicija siūlo bankų solidarumo įnašą pratęsti neribotam laikui

pratestiSeimo opozicinių frakcijų atstovai siūlo neribotam laikui pratęsti antrus metus galiojantį laikinąjį bankų solidarumo įnašą. 

Ketvirtadienį įregistruotą projektą iniciavę opozicinės demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai šiuo metu renka parašus, kad Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pataisos būtų įtrauktos į artimiausią Seimo posėdį. Tam reikalingi bent 47 parašai. 

Ugniagesiai gelbėtojai skundžiasi kolegų trūkumu, prašo daugiau lėšų: „Du dirba už tris“

lesuIki 15 ugniagesių gelbėtojų ketvirtadienį prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Vilniuje piketavo dėl tūkstančio darbuotojų trūkumo, nepakankamo finansavimo.

Perpiet netoli ministerijos susirinkę ugniagesiai laikė plakatus su užrašais: „Kiek dar taupysite žmonių saugumo sąskaita?“, „1000 ugniagesių stygius per 11 metų tapo norma“, „Kiek dar žaisime su ugnimi?“.

Šeimų lankymo paslaugos taps prieinamos visoje Lietuvoje

kojyteBesilaukiančioms, ką tik pagimdžiusioms arba auginančioms vaikus iki dvejų metų moterims ir šeimoms ir toliau bus prieinama kvalifikuotų specialistų pagalba bei konsultacijos savo namuose. Sėkmingai pasibaigus bandomiesiems šeimų lankymo projektams, šios paslaugos nuo šiol apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis ir pradedamos diegti visoje Lietuvoje.

Seimo, PLB atstovai siūlo laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą įgijus kitą

stabdytiĮvairių Seimo frakcijų atstovai, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke siūlo skelbti moratoriumą – laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą iš asmenų, įgijusių kitos valstybės pilietybę.

Jų teigimu, šis moratoriumas galėtų trukti, kol bus rasta išeitis, kaip spręsti dvigubos pilietybės išplėtimo klausimą.

M. Liutvinskas: reikia diskutuoti dėl viso įšaldyto Rusijos turto skyrimo Ukrainai

skyrimoFinansų viceministras Mindaugas Liutvinskas sako, kad Europos Sąjungai (ES) būtina diskutuoti ne tik dėl pelno iš įšaldyto Rusijos turto, bet ir viso turto skyrimo Ukrainai.  

Tai jis sakė Bendrijos finansų ministrų tarybai (ECOFIN) antradienį patvirtinus planą, pagal kurį iš įšaldyto Rusijos centrinio banko turto gautas pelnas būtų panaudotas Ukrainai apginkluoti.

G. Nausėda antrame prezidento rinkimų ture tikisi 75 proc. rinkėjų palaikymo

rinkejuDar vienos kadencijos prezidento poste siekiantis Gitanas Nausėda sako antrame ture besitikintis 75 proc. rinkėjų palaikymo.

„Aš galbūt labiau referuočiau į tuos pasitikėjimo rodiklius, kurie reguliariai yra skelbiami ir pagal kuriuos matyti, kad mane palaiko arba teigiamai vertina apie 75 proc. gyventojų. Atvirkščiai – premjerę teigiamai vertina apie 25 procentai. Galbūt tas santykis ir galėtų būti panašus“, – interviu LRT laidoje „Dienos tema“ pirmadienį sakė šalies vadovas.

Pirmąkart Lietuvoje organizuojamas Pilietiškumo egzaminas

pilietiAntradienį, Pilietinio pasipriešinimo dieną, pirmąkart Lietuvoje organizuojamas nacionalinis žinių patikrinimo konkursas – Pilietiškumo egzaminas.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai kviečiami pasitikrinti žinias apie pilietiškumą ir visuotinę gynybą.

G. Nausėda: neišsprendus pilietybės referendumu, galima būtų svarstyti mažinti jo kartelę

karteleNeišsprendus dvigubos pilietybės išplėtimo klausimo referendumu, galima būtų svarstyti mažinti jo kartelę, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Jeigu tikrai pasiduodame, keliame rankas ir sakome, kad negalime išspręsti problemos, galime eiti šiuo keliu (keisti Referendumo įstatymą – BNS), bet čia iškyla daug kitų klausimų, nes jūs suprantate apie kokį Konstitucijos skyrių mes kalbame“, – interviu LRT laidoje „Dienos tema“ pirmadienį sakė G. Nausėda.

Nepavyko ir antrasis referendumas dėl dvigubos pilietybės

rinkimaipranPo penkerių metų surengtas antrasis bandymas pakeisti Konstituciją išplečiant dvigubos pilietybės suteikimo galimybes irgi buvo nesėkmingas.

Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus absoliučią daugumą balsų, referendume dalyvavo 1 mln. 396 tūkst. 828 arba 59 proc. rinkėjų.

Istorija kartojasi: antrajame prezidento rinkimų ture vėl kovos G. Nausėda ir I. Šimonytė

abuduNauji prezidento rinkimai – varžovai tie patys: po penkerių metų pertraukos antrajame ture vėl susitiks Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė.

Tai rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys. Suskaičiavus didžiosios dalies šiemet prezidento rinkimuose balsavusių rinkėjų valią, G. Nausėda surinko 44 proc. balsų, I. Šimonytė – 19 procentų.

Prasideda balsavimas namuose prezidento rinkimuose ir referendume

rinkimaipranPenktadienį Lietuvoje prasideda balsavimas namuose renkant prezidentą ir referendume išsakant poziciją dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

Balsuoti namuose turi teisę rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Su EK pirmininke susitikę prezidentas, premjerė ragina toliau griežtinti sankcijas Rusijai

susitikeLietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei premjerė Ingrida Šimonytė ragina Europos Sąjungą (ES) dar labiau griežtinti sankcijas Rusijai dėl jos karo Ukrainoje, stiprinti Bendrijos gynybos pramonę.

Šalies vadovai šią poziciją išreiškė ketvirtadienį po susitikimų su Lietuvoje viešinčia Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

KT nutraukė bylą dėl centralizuoto studentų priėmimo pasikeitus įstatymo redakcijai

studentuKonstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienio sprendimu nutraukė teiseną byloje dėl studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas ministro įgaliojimu, nes atnaujintoje įstatymo redakcijoje šios nuostatos nebeliko.

Anot KT, nuo šių metų sausio 1-osios įsigaliojus įstatymo pakeitimams, teisinis reguliavimas, nustatantis studentų priėmimo tvarką, iš esmės pakito – jame nebeliko grupės parlamentarų ginčijamų nuostatų, kad priėmimą centralizuotai vykdo ministro įgaliota institucija.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode